LT6200IS6#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
LT6200IS6#TRMPBF
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
23 µA
Current - Output / Channel :
90 mA
Current - Supply :
20mA
Gain Bandwidth Product :
165 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Product Status :
Active
Slew Rate :
50V/µs
Supplier Device Package :
TSOT-23-6
Voltage - Input Offset :
2.5 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
12.6 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.5 V