VPDF102G681K1GV001E
Part Number:
VPDF102G681K1GV001E
Description:
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1210
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.080" (2.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)