KGA15ZS70G224MU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
KGA15ZS70G224MU
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0306
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.030" L x 0.063" W (0.76mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V