VPDP202G471K1GV001E
Part Number:
VPDP202G471K1GV001E
Description:
CAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 1808
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension :
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.085" (2.16mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)