KTS250B335M32N0T00
Manufacturer:
Chemi-Con
Part Number:
KTS250B335M32N0T00
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
Manufacturer :
Chemi-Con
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
3.3 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.102" (2.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V