KTS251B684M43N0T00
Part Number:
KTS251B684M43N0T00
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X7R 1812
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V