TCDF6R3X226M1GV001E
Part Number:
TCDF6R3X226M1GV001E
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V