800B2R7CT500XT
Part Number:
800B2R7CT500XT
Description:
CAP CER 2.7PF 500V NP0 1111
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
2.7 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
500V