700B3R3CW500XT
Part Number:
700B3R3CW500XT
Description:
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
3.3 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
500V