700B300JW500XT1K
Part Number:
700B300JW500XT1K
Description:
CAP CER 30PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
30 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V