100B9R1JP500XT
Part Number:
100B9R1JP500XT
Description:
CAP CER 9.1PF 500V P90 1111
Capacitance :
9.1 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V