700A160JCA150XC100
Part Number:
700A160JCA150XC100
Description:
CAP CER 220PF 150V 0505
Capacitance :
16 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
150V