800R120JT500XT1K
Part Number:
800R120JT500XT1K
Description:
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0709
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
12 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0709 (1823 Metric)
Size / Dimension :
0.070" L x 0.090" W (1.78mm x 2.29mm)
Thickness (Max) :
0.115" (2.92mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V