800B3R9BW500XT1K
Part Number:
800B3R9BW500XT1K
Description:
CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1111
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :
3.9 pF
Failure Rate :
Features :
Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
500V