700A1R0BP150XT
Part Number:
700A1R0BP150XT
Description:
CAP CER 1PF 150V C0G/NP0 0505
Capacitance :
1 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
150V