800B102KT50XT1K
Part Number:
800B102KT50XT1K
Description:
CAP CER 1000PF 50V NP0 1111
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V