100A0R2BW150XT1K
Part Number:
100A0R2BW150XT1K
Description:
CAP CER 0.2PF 150V P90 0505
Capacitance :
0.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
150V