100E101JT3600XT
Part Number:
100E101JT3600XT
Description:
CAP CER 100PF 3.6KV P90 3838
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Thickness (Max) :
0.170" (4.32mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3600V (3.6kV)