100E471JW2500XC
Part Number:
100E471JW2500XC
Description:
CAP CER 470PF 500V P90 3838
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3838 (9797 Metric)
Size / Dimension :
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Thickness (Max) :
0.170" (4.32mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V