100C102JW1000XJ36
Part Number:
100C102JW1000XJ36
Description:
CAP CER 1000PF 1KV P90 2325
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2325 (5864 Metric)
Size / Dimension :
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Thickness (Max) :
0.165" (4.19mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)