100C271GW2500XJ36
Part Number:
100C271GW2500XJ36
Description:
CAP CER 270PF 2.5KV P90 2325
Capacitance :
270 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2325 (5864 Metric)
Size / Dimension :
0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Thickness (Max) :
0.145" (3.68mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2500V (2.5kV)