MA0201CG8R2C500
Part Number:
MA0201CG8R2C500
Description:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
8.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V