MA0805CG2R4B500
Part Number:
MA0805CG2R4B500
Description:
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
2.4 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V