MA0603YV474M100
Part Number:
MA0603YV474M100
Description:
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0603
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V