MA0603XR182K500
Part Number:
MA0603XR182K500
Description:
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
Capacitance :
1800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V