MA0805CG270J500
Part Number:
MA0805CG270J500
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
27 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V