MA0805XR472K500
Part Number:
MA0805XR472K500
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V