MA0805CG4R7B160
Part Number:
MA0805CG4R7B160
Description:
CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 0805
Capacitance :
4.7 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
16V