MA0603CG6R8C100
Part Number:
MA0603CG6R8C100
Description:
CAP CER 6.8PF 10V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
10V