MA0201XR331J500
Part Number:
MA0201XR331J500
Description:
CAP CER 330PF 50V X7R 0201
Capacitance :
330 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V