MA0805YV334Z500
Part Number:
MA0805YV334Z500
Description:
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 0805
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V