MA0201XR101J160
Part Number:
MA0201XR101J160
Description:
CAP CER 100PF 16V X7R 0201
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V