MA0201XR103J100
Part Number:
MA0201XR103J100
Description:
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10V