MA0805YV154Z500
Part Number:
MA0805YV154Z500
Description:
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 0805
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V