MA0201XR221J500
Part Number:
MA0201XR221J500
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0201
Capacitance :
220 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V