MA0201CG2R0B250
Part Number:
MA0201CG2R0B250
Description:
CAP CER 2PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25V