MA0603CG5R6C160
Part Number:
MA0603CG5R6C160
Description:
CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance :
5.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
16V