MA0201CG3R3B500
Manufacturer:
Meritek
Part Number:
MA0201CG3R3B500
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Meritek
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3.3 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V