MA0201XR332J160
Part Number:
MA0201XR332J160
Description:
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201
Capacitance :
3300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V