HC0805CG470J251
Part Number:
HC0805CG470J251
Description:
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V