MA0201XR471J160
Part Number:
MA0201XR471J160
Description:
CAP CER 470PF 16V X7R 0201
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V