MA0201XR472J100
Part Number:
MA0201XR472J100
Description:
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10V