MA0805XR334M100
Part Number:
MA0805XR334M100
Description:
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V