MA0603XF334J160
Part Number:
MA0603XF334J160
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V