MA0603CG470F160
Part Number:
MA0603CG470F160
Description:
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
16V