VPDD501G221J1GF001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
VPDD501G221J1GF001E
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 220PF 500V NP0 1206
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination, High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.070" (1.78mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V