VPDR202W102K1GF001E
Part Number:
VPDR202W102K1GF001E
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)