KTS251B154K32N0T00
Part Number:
KTS251B154K32N0T00
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V