KTF500B334M31N0T00
Manufacturer:
Chemi-Con
Part Number:
KTF500B334M31N0T00
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Manufacturer :
Chemi-Con
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.33 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V