EMCP100X334M1GV001T
Part Number:
EMCP100X334M1GV001T
Description:
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.026" (0.66mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V